Herní systém

Z EreborWiki
Přejít na: navigace, hledání

Erebor – co to vlastně je?

Shard Erebor je upravenou verzí hry Ultima Online. Dějiště bylo přeneseno do světa Středozemě a této skutečnosti je přizpůsoben celý svět; principy hry však zůstávají stejné.


Cíl hry Ptáte-li se, co je cílem hry, nikdo vám asi nezvládne přesně odpovědět. Správná odpověď totiž zní: cíl hry je takový, jaký si zvolíte. Pokud se vám to zdá divné, zkuste odpovědět na otázku: Co je smyslem života? Hra má prostě stejně jako život široké možnosti a je na každém, jak jich využije.


Možnosti ve hře Ve hře se můžete věnovat všem možnému od dřevorubectví přes šerm a čarodějnictví až po politickou kariéru. Někteří si našli zálibu ve sběratelství a jiným stačí, když si mohou popovídat s ostatními lidmi - volba je jen na vás.


Charakteristika herní postavy Každá postava ve hře je obdařena určitými vlastnostmi (silou, inteligencí apod.), ovládá nějaké dovednosti a schopnosti. Všechny tyto různé atributy jsou provázány s tzv. levelem, což je úroveň postavy určená tím, kolik již ve hře získala zkušeností. Každý dále přísluší k některé rase, věnuje se určitému povolání a stojí na některé z válečných stran – většinou na straně Gondoru, nebo Mordoru.