Hlavní strana

Z EreborWiki
Přejít na: navigace, hledání

Předmluva

Vítejte na wiki.uoerebor.cz!

Obsah této wikipedie tvoří samotní hráči. Jedná se o svobodný portál, kde může každý registrovaný člověk přiložit ruku k dílu. Administrátoři Erebor shardu jsou zde pouze jako moderátoři, kteří kontrolují přidaný obsah. Bylo by vhodné, aby hráčská komunita vytvořila koncept, který ukáže nováčkům jak správně založit postavu, rozdělit ability a staty, jak provádět výrobu materiálu apod. Vyvarujte se sdílením informací o přesném postupu plnění questů, lokací mistrů, jezdítek a monster. Sdílejte pouze své obecné zkušenosti, potřebné materiály pro plnění úkolů a obecné lokace.

Zde je stránka, která ukazuje základní postpu práce s Wiki: Jak pracovat s wikipedii

O Shardu Erebor

Vítej poutníku! Erebor je Česko-slovenský herní server Ultimy Online. Tento server vychází z serveru Moria, jenž byl jedním z nejlepších serverů u nás a to zejména díky unikátnímu systému PvP, ale který bohužel před lety zanikl. Současný realizační tým serveru Erebor tvoří převážně právě bývalí hráči serveru Moria, kteří chtěli vzkřísit dávnou slávu původního shardu a stát se jeho důstojným nástupcem. Zároveň by tímto chtěl realizační tým serveru Erebor poděkovat za veškeré materiály i podporu poskytnutou původním realizačním týmem shardu Moria, bez které by server Erebor nikdy nevznikl tak rychle.

Oproti originální hře UO je prostředí Ereboru zasazeno do světa vytvořeného na motivy díla J.R.R. Tolkiena, tedy bájné Středozemě. Můžete zde najít většinu známých míst - královské město Minas Tirith, malebnou krajinu kolem Hobitína, temný Barad-dur či vyprahlé pouště dálného Haradu. Během putování světem můžete potkat různé rasy, počínaje lidmi všech druhů, přes plaché hobity, houževnaté trpaslíky, sličné elfy a konče proradnými skřety nebo bojovnými skurut-hai.

Ocitáte se přímo uprostřed války mezi Východem a Západem. Několik let po Válce o Prsten a pádu Saurona povstal nový Temný pán Marghul, který obnovil Barad-dur a sjednotil východní hordy. Nelítostní skurut-hai, skřeti na vrrrcích a zástupy zlých haradských pustoší západní země. Na odpor se jim postavilo spojenectví západních lidských království Gondoru a Rohanu, spolu s trpaslíky ze severu, hobity z Kraje a zbytky elfů, kteří ještě neodpluli za moře.

Teď už jen záleží na tobě, hrdino, na kterou stranu se přidáš? Na stranu dobra nebo na stranu zla? Můžeš si vybrat, zda tvoje postava bude silný a neohrožený válečník, mocný mág, temný nekromant nebo třeba tajemný zloděj, který dokáže vždy nenápadně zmizet. Můžeš se stát zručným řemeslníkem, vyrábět zbraně a zbroje a tím materiálně přispět k převaze tebou vybrané straně. Čeká na tebe nepřeberné množství monster na pláních Středozemě, několik tajemných jeskyni plných pokladů nebo souboje s ostatními hráči. To všechno zaručuje zábavu na dlouhé hodiny.

Pro začátečníky

Pokud jsi začátečníkem ve světě Ultimy Online, máme pro tebe pár tipů:

  1. Přejděte na stránku Začínáme, která Vás provede registrací, seznámí Vás s pravidly a ukáže podpůrné programy pro lepší hraní.
  2. Jak nainstalovat a správně nastavit Injection.

Středozem

Mapa Stredozeme.jpg

Je rozdělena na velké množství menších států, ale z vojenského hlediska proti soubě stojí dvě strany (realmy): Gondor a Mordor. Tyto dvě říše jsou v permanentním válečném konfliktu, který se odehrává formou PvP. PvP není povinné, ale těžko se mu vyhýbá, protože kromě několika málo specifických lokací (domy, tutoriál, lokace zvlášních eventů aj.) je možné kdekoli.

Znázornění politického rozdělení Středozemě:

450.jpg
  • bílá – území trvale ovládaná Obnoveným královstvím a jeho spojenci
  • žlutá – dobyvatelné území historicky náležící k Obnovenému království
  • oranžová – dobyvatelné území historicky náležící k mordorské alianci
  • červená – území trvale ovládaná Mordorem a jeho spojenci
  • šedá – neutrální území

Gondorská aliance

Členské státy

Správní uspořádání

Území je rozděleno do oblastí spravovaných jednotlivými městy. Každé město demokraticky řídí určitý starosta a všechna dohromady spadají pod moc generála Gondoru.

Generál Gondoru

Generál Gondoru je nejvyšší vojenskou funkcí. Má svoje stráže ve všech městech aliance, ovládá stráže ve všech pevnostech a alianční černou listinu. Dokáže také povzbudit své spolubojovníky (příkaz .honor, tato schopnost zvyšuje staty o pět). S touto funkcí se pojí právo nosit zvláštní uniformu. Generálem se stává ten, kdo v souboji porazí stávajícího generála. Tento souboj se ovšem musí řídit jistými pravidly, viz Pravidla pro turnaj o generála Gondoru.

Starostové

Každé větší město gondorské aliance má svého starostu; ta menší mají přidělené správní centrum. Starosta najímá stráže a vydává jim rozkazy. Určuje výši daní a má přístup k městské pokladně. Také spravuje černou listinu svého města. Starosta je volen občany a sám je rovněž občanem, ale nemusí platit daně.

Občané

Kde je starosta, tam musí být i občané. Povinností občanů je platit daně, ze kterých starosta zajišťuje vojenskou ochranu města; za to jsou místní strážní ochotni přimhouřit oko, když občan spáchá nějaký přestupek. Občané dále navrhují další občany a hlasují o jejich přijetí, případně vyhoštění stávajících. Rovněž volí starostu a na tuto funkci mohou i sami kandidovat.

Být občanem není povinné. Nelze být současně občanem více měst.

Mordorská aliance

Členské státy

Správní uspořádání

Území je rozděleno do oblastí spravovaných jednotlivými městy. Každé město ovládá některý z nazgûlů a všechna dohromady spadají pod moc prvního nazgûla. Oproti demokratickému systému v gondorské alianci je mordorský systém založen na síle a boji.

První nazgûl

První nazgûl je velitelem mordorských vojsk. Ovládá vlastní skupinu stráží a alianční černou listinu. Svým křikem oslabuje nepřátele (snižuje jejich staty o pět). Prvním nazgûlem stává nazgûl, který po uvolnění postu nejdříve splní k tomu určený úkol – musí projít zvláštní dungeon, jehož vchod se nachází v Barad-dûr. Prvnímu nazgûlovi navíc zůstávají výsady nazgûla normálního. K udržení postu však musí zabít větší množství nepřátel.

Nazgûlové

Nazgûlové najímají a ovládají přidělené stráže ve svém městě a městskou černou listinu. Nosí černé róby a svým pronikavým křikem děsí nepřátele (snižují jim staty o tři). Pro udržení svého postu musí zabíjet denně určité množství nepřátel (přičemž se nezapočítávají řemeslníci a nováčci ani opakovaná zabití jednoho hráče, tzv. ress-kill).

Nazgûlem se může stát kterýkoli velmistr s levelem alespoň 30, jenž při uvolnění postu jako první sebere prsten svého předchůdce (ten se při ztrátě funkce automaticky přemístí na oltář v daném městě). Nazgûlské prsteny je možno získat v Barad-dûr, Núrnu, Rhûnu, Haradu a Umbaru.

Společné funkce

Kapitán

Obě strany mají jednu společnou funkci, kapitána. Tuto hodnost lze získaz dobytím nepřátelské pevnosti. Pravomoce kapitána zahrnují pouze jeho pevnost.

PvP liga

Každý hráč má možnost se připojit do takzvané PvP ligy. Není třeba se nikam přihlašovat v pvp lize je každý kdo zabije protivníka opačné strany. Liga je rozdělena na sezóny, které končí po 2 mesících. Poté jsou rozděleny odměny a začíná se od nuly.

Související články