Začínáme

Z EreborWiki
(přesměrováno z Zaciname)
Přejít na: navigace, hledání

Vítej bojovníku!

Na této stránce najdeš několik rad, jak začít hrát na serveru Erebor. Všem začátečníkům (a nejen jim) je doporučeno si následující řádky přečíst. Většinu informací můžeš získat na stránkách serveru.

Pravidla

První co by jste si měli přečíst jsou pravidla shardu. Pokud ti něco nebude jasné, je možné vznést dotaz na vývěsce. Pro čtení a přispívání na vývěsce je potřeba si zaregistrovat vývěskový účet a přihlásit se. Pozor, tento účet nemá žádnou spojitost s účtem herním.

Registrace

Dalším krokem je registrace. Ta se provádí přes registrační formulář. Všechny kroky během registrace jsou intuitivní, jen pro doplnění - do kolonky "Login" zadejte jméno vašeho budoucího herního účtu. Heslo k němu bude vygenerováno automaticky. Teď nezbývá nic než počkat, až vám bude váš účet založen. Pozor, účty jsou zakládány manuálně, takže nebude založený okamžitě. Účty jsou zakládány většinou každý den, maximálně však jednou za dva dny. Když bude váš účet založen, přijde vám zpráva na váš e-mail, který jste zadali do registračního formuláře. Je nutné si uvědomit, že tento e-mail už bude navždy spjat s vaším herním účtem a v určitých případech přes něj (a pouze přes něj) může probíhat komunikace s gamemastery. Proto zvolte e-mail, který skutečně používáte.

Počet herních účtů, které můžete založit je neomezený, ale nezakládejte zbytečně účty, které pak nebudete používat. Zbytečně zatěžují save a časem se může stát, že budou neaktivní účty bez náhrady smazané.

Optimální počet herních účtů záleží na způsobu vašeho hraní. Na jeden účet se vejde maximálně 5 herních postav. Pokud však budete chtít hrát přes multiclient (tzn. zjednodušeně - více postav zároveň) je doporučené si nechávat na každém účtu pouze jednu postavu, protože nelze hrát více postav v jednu chvíli z jednoho účtu.

Instalace hry

Následující soubory najdete na webu v sekci Ke stažení

Erebor instalátor

Po instalaci předchozích balíčků můžete přejí k instalaci samotné hry, stačí spustit Erebor instalátor, který automaticky nainstaluje všechny součásti potřebné ke spuštění hry do vámi zvolené složky. Doporučuje se neinstalovat do složky Program files kvůli možným omezeným přístupovým právům. Spolu s hrou se nainstaluje i Erebor Auto-updater. Pokaždé když by vám hra vyhodí při spuštění chybovou hlášku, že nemáte aktualizopvanou instalaci, je potřeba spustit Erebor Auto-updater, který vaši instalaci aktualizuje Známé problémy, které moho nastat při instalaci a jejich řešení najdete v sekci Troubleshooting

Podpůrné programy

UOAM - Automapa

  • užitečný program pro zobrazení pozice na mapě, vytváření vlastních bodu zájmu, připojení k Ereborskému AutoMap serveru pro komunikaci s více hráči a vzájemné sledování pozic

YokoInjection

  • Nástroj k usnadnění hraní Ultimy. Používá se zejména na skripty, které vykonávají za hráče určitou funkci.

Založení postavy

Při prvním přihlášení se Vám objeví dialog se založením postavy. Klikněte na libovolné tlačítko - Warrior, Magician, Blacksmith (Tento výběr nemá na vaši postavu vliv. Slouží pouze k obejití originálního způsobu zakládání postavy.) Následně si upravte vzhled Vaší postavy a zvolte si jméno. Jméno volte pečlivě a v souladu s pravidly! Po potvrzení většinou hra zatuhne, takže nezbývá, než ji spustit znovu. To už se ale nacházíte v úvodní místnosti…

Zvolte libovolnou možnost

Úvodní místnost

Zde volíte povolání, rasu a staty - základní vlastnosti charakterizující vaši postavu:

Pokud uděláte při volbě chybu, máte možnost si vše navolit znovu po opětovném kliknutí na kámen v úvodní místnosti, případně i později za poplatek ve světě (první změna je zdarma). Doporučené staty pro jednotlivá povolání najdete v každé sekci pro dané povolání.

Až budete mít vše nastaveno podle vašich představ, můžete opustit úvodní místnost magickou bránou, která Vás přenese do světa.

Úvodní místnost - zde zvolíte svou cestu

Tutoriál

Magická brána Vás zavede na poloostrov plný monster, kde si osvojíte základní věci o našem světě. Až 3x povýšíte úroveň. Tajuplný "Strážce brány" Vás vyšle dále do světa.

Změna hesla

Heslo můžete změnit ve hře příkazem .setpassword(NoveHeslo123)
Nikdy nikomu nesdělujte své heslo! Ani ho neukládejte.
Každý příkaz začíná tečkou. Podívejte se na seznam herních příkazů. Pro komunikaci se světem použijte přákaz .chat a povolte dostupné kanály.

Kam dál?