Mining

Z EreborWiki
Přejít na: navigace, hledání

Hornictví je namáhavá, špinavá a těžká práce. Není divu, že se většina lidí dolům vyhýbá. Samozřejmě ale existují výjimky. Ti, kteří se snaží rudu těžit a ti, kteří se občasnými návštěvami v dolech snaží vylepšit svoji finanční situaci. Každopádně je v dole možné nalézt nepřeberné množství materiálu od měděné a železné rudy až po velmi cenné kovy, jako je adamantium, nebo třeba drahé kameny.

Podobně jako u dřevorubectví i zde můžete těžit pouze v závislosti na Vašich schopnostech, což znamená, že před získáním drahých rud musíte napřed velmi dlouho trénovat.

Pozor! Při těžbě se občas uvolňují nebezpečné závaly, které poté další práci brání. Tyto závaly dokáží odstranit pouze kvalitní výbušniny nebo velmi zkušení horníci, kteří své schopnosti zvyšují mocnými artefakty.

Během kopání lze také namísto požadovaných surovin vykopnout ze země velmi nepříjemné obludy, jako například golemy nebo jeskynní trolly. Proto je vždy dobré mít se při kopání na pozoru a pro tyto případy mít s sebou zbraň.

Při těžbě drahých kovů je váš výsledek ovlivněn jednak vaší trénovatelnou dovedností těžit kovy (mining) a jednak základní abilitou řemeslníka – vigour. Od levelu 61 je možné se ještě více specializovat díky abilitě hornictví.

Co je možné vykopat:

  • rudy různých kovů
  • křemičitý písek (pro výrobu skla)
  • mramor (pro výrobu nábytku)
  • drahokamy


Těžba kovů
Zde je procentuálně vyjádřena minimální potřebná schopnost hornictví pro vykopání určitého druhu rudy:


Copper ore 0% Mininig

Iron ore 40% Mining

Křemičitý písek 45% Mining

Verite ore' 55% Mining

Sapphire 65% Mining

Star sapphire 65% Mining

Emerald 70% Mining

Valorite ore 70% Mining

Citrine 75% Mining

Mramor 75% Mining

Rubine 75% Mining

Diamond 80% Mining

Amethyst 90% Mining

Tourmaline 90% Mining

Obsidian ore 90% Mining

Adamantium ore 99% Mining

Mithril ore Nelze kopat